| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
|---|---|
| Suit for | electriccity distribution |
| Surface treatment | hot dip galvanized |
| Design of pole | against earthquake of 8 grade |
| Torelance of dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Welding standard | AWS D1.1 |
| Yükseklik | 8m |
|---|---|
| Voltaj | Alçak gerilim |
| Minimum akma dayanımı | Q345 345MPA |
| Şekli | Sekizgen veya müşteri tasarımı |
| Bağlantı Tipi | Mezar veya flanş tipi |
| özellik | NEA 25FT 30FT 35FT 40FT |
|---|---|
| Uygulama | elektrik güç iletimi |
| Yüzey işleme | sıcak daldırma galvanizleme |
| Kalınlık | 3 mm 2,75 mm |
| Koruma seviyesi | IP65 |
| Kg cinsinden tasarım yükü | Üst direkten 50 cm'ye kadar 300 ~ 1000kg uygulandı |
|---|---|
| Yüzey işleme | sıcak daldırma galvaniz |
| Güç | 10kV ~ 550kv |
| Dimenstionun işkencesi | -% 2 |
| İçin uygun | elektrik dağıtımı |
| Features | high resistance of shock or vibration |
|---|---|
| Material | minimum yield strength is 345Mpa |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| Voltage | according to the customer's request |
| Warranty | 30 years |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |
| Türü | galvanizleme |
|---|---|
| Güç | 10kV ~ 550kv |
| Kutup tasarımı | 8 dereceli depreme karşı |
| Rüzgar hızı | 160km / s, 30m / s |
| İçin uygun | elektrik dağıtımı |
| Type | Electrical Power Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | galvanization |
| Design Load in kg | 500KG |
| Wind speed | 33m/s |
| Suit for | Power transmission |
| Kg cinsinden tasarım yükü | Üst direkten 50 cm'ye kadar 300 ~ 1000kg uygulandı |
|---|---|
| Yüzey işleme | sıcak daldırma galvaniz |
| Güç | 10kV ~ 550kv |
| Dimenstionun işkencesi | -% 2 |
| İçin uygun | elektrik dağıtımı |