| tip | düz kutup, çekme direği, dönüş direği |
|---|---|
| Kalınlık | 1mm ila 30mm |
| güç | 10kV ~ 550kv |
| Kutup tasarımı | 8 dereceli depreme karşı |
| Rüzgar hızı | 160km / s, 30m / s |
| Malzeme | Çelik, GR65, Miminum Akma Dayanımı 460mpa |
|---|---|
| Renk | Özelleştirilmiş |
| Yüzey işleme | Sıcak Kalça Galvaniz |
| Galvaniz standardı | ASTMA123 |
| Garanti | 15 yıl |
| Aksesuarlar | Tırmanış, topraklama çubuğu, izolatörler |
|---|---|
| Minimum akma dayanımı | 345 MPA |
| Standart | AWS D1.1 Kaynak |
| cıvata çapa | Mevcut Özelleştirme |
| Yüzey işleme | Sıcak daldırma galvaniz |
| Malzeme | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Rüzgar hızı | 35m/s |
| yerin kökeni | Yixing |
| Tip | defin |
| Yüzey İşleme | sıcak daldırma galvanizleme |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 8M to 25M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Product Function | Steel bracket of power line cables |
| Product Name | Galvanized Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| certificate | ISO9001 |
| life time | 50 years |
| tolerance | +/-2% |
| material | Alloy |
| type | Single Arm CCTV Steel Pole Electrical Power Pole Factory in china |
|---|---|
| color | any |
| certificate | ISO 9001 |
| life time | 50 years |
| warrenty | 15 years |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum yield strength | 355 mpa |
| Max ultimate tensile strength | 620 mpa |
| Shape | conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal or conical |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance of dimenstion | +-2% |
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Design load in kg | 300~1000kg applicated to 50cm from the top pole |
|---|---|
| Surface treatment | hot dip galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance of dimenstion | +- 2% |
| Suit for | electricity distribution |