| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Galvanization | ASTM A123 |
| Height | 3m-50m |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Life time | 50 years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal or Round |
| Material | Gr50 Gr65 |
| Galvanizing | ASTM A123 |
| Life time | 50 years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal or Round |
| Material | Gr50 Gr65 |
| Galvanizing | ASTM A123 |
| Life time | 50 years |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Material | Gr65 |
| Galvanizing | ASTM A123 |
| Warranty time | 15 years |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV to 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | straight pole, tensile pole, turn pole |
| Thickness | 1mm to 30mm |
| Wind speed | 160km/h, 30m/s |
| tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 mm to 36mm |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Material | Gr65 |
| Galvanizing | ASTM A123 |
| Warranty time | 15 years |